• Równe traktowanie miasta i wsi

  • Maksymalne pozyskiwanie środków europejskich na rozwój

  • Przyjazny urząd

  • Efektywne zamówienia publiczne

  • Nowoczesne szkolnictwo i edukacja

  • Rozwój infrastruktury, zwłaszcza drogowej, a w szczególności dróg powiatowych

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Wolbrom.

Cztery lata minęły jak z bicza strzelił i oto znów będziecie podejmowali decyzje komu powierzyć ster rządów Miasta i Gminy Wolbrom. Poprzednim razem ubiegałem się o mandat radnego Rady Miejskiej w Wolbromiu. Od tamtego czasu aktywnie uczestniczyłem w lokalnym życiu społeczno – politycznym, czynnie wspierając opozycję w łonie Rady Miejskiej, dzięki czemu udało nam się uchronić Miasto i Gminę Wolbrom przed niejednym nie do końca przemyślanym posunięciem.

Aktualnie zostałem desygnowany przez koleżanki i kolegów z Komitetu Wyborczego Wyborców Samorząd OdNowa do ubiegania się o zaszczytny fotel Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Udało nam się zgromadzić wokół siebie rzeszę osób, którym leży na sercu troska o dobro Mieszkańców MiG Wolbrom oraz Powiatu Olkuskiego. W towarzystwie i z pomocą takich osób jak członkowie i sympatycy naszego komitetu wyborczego bez wątpienia podołamy wyzwaniom jakie przed nami stoją. A problemów jest bez liku. Otwarta została prognoza finansowa na lata 2014 – 2020. Jest to ostatnia szansa na uzyskanie poważnych dofinansowań z Unii Europejskiej na duże infrastrukturalne przedsięwzięcia. Sytuacja ta wymaga natychmiastowych, zdecydowanych działań.

Ani ja, ani moje koleżanki i moi koledzy nie jesteśmy amatorami i nie musimy się uczyć samorządowo - biznesowego fachu. Jestem prawnikiem z kilkunastoletnią praktyką w zawodzie, jak również wieloletnim doświadczeniem w pełnieniu funkcji kierowniczych w jednostkach sektora finansów publicznych. Otaczają mnie fachowcy w swoich dziedzinach, ekonomiści, inżynierowie, przedsiębiorcy, lekarze, nauczyciele. Jesteśmy ludźmi niezależnymi i bezpartyjnymi. Nie idziemy do wyborów dla siebie, żeby się uczyć, a potem czerpać profity, tylko po to, żeby oddać swoje kwalifikacje i doświadczenie do usług Mieszkańcom Miasta i Gminy Wolbrom.

Zamierzamy prowadzić pozytywną, spokojną, wyważoną i merytoryczną kampanię wyborczą, co nie oznacza, że zamierzamy nadstawiać drugi policzek.

Aktualnie znajdujemy się na etapie kompletowania list wyborczych i zbierania podpisów poparcia. Następnym krokiem będzie rejestracja kandydatów. W kolejnych wydaniach lokalnej prasy będą publikowane nasze założenia programowe oraz sylwetki naszych kandydatów na radnych. Oczywiście dostępna jest także nasza strona internetowa www.samorzadodnowa.pl. Wszystkich Państwa zapraszam oczywiście na mój profil na facebooku.

Wiemy, że Nasi Mieszkańcy w swej mądrości ostatecznie podejmą słuszną, przemyślaną i mądra decyzję wyborczą, którą my z pokorą przyjmiemy.

Kontrkandydatom/kontrkandydatkom do burmistrzowskiego fotela i szlifów radnych życzymy samych sukcesów, udanej i spokojnej kampanii. Niech wygra najlepszy/najlepsza.

 

W imieniu KWW Samorząd OdNowa

Adam Zielnik

Kandydat na Burmistrza MiG Wolbrom