• Równe traktowanie miasta i wsi

  • Maksymalne pozyskiwanie środków europejskich na rozwój

  • Przyjazny urząd

  • Efektywne zamówienia publiczne

  • Nowoczesne szkolnictwo i edukacja

  • Rozwój infrastruktury, zwłaszcza drogowej, a w szczególności dróg powiatowych

Dobiega końca kampania wyborcza przed II turą wyborów burmistrza. Przez ostatnie dwa tygodnie zjeździłem Miasto i Gminę Wolbrom wzdłuż i wszerz, spotykając się z Państwem i rozmawiając o nurtujących Was problemach oraz przedstawiając swój program. Pozytywny odbiór na zakończenie spotkań utwierdza mnie w przekonaniu, że trafiłem do Waszych serc i umysłów, że przedstawiane przeze mnie propozycje pokrywają się z Waszymi oczekiwaniami.

Mój program jest odzwierciedleniem mojego charakteru. Być może jest trudny, ale ambitny, odważny, a jednocześnie racjonalny, rozsądny i twardo oparty w naszych realiach. Trudno w nim znaleźć oderwane od rzeczywistości fanaberie, na które brakłoby budżetu województwa. Starałem się z całych sił prowadzić fair moją kampanię. Nie ukrywam, że czasem musiałem mocno zaciskać zęby, by nie zrobić tego, co wzburzona dusza podpowiadała. Wszak jestem tylko człowiekiem i pomimo drogi jaką wybrałem, drogi wymagającej grubej skóry, nie utraciłem wrodzonej wrażliwości, empatii i wyczulenia na niegodziwość i ludzką krzywdę. W końcu w moich żyłach płynie krew, a nie woda.

Ale ostatecznie udało nam się razem dotrwać do końca kampanii. Za poświęcony mi czas, za cierpliwość w wysłuchiwaniu mnie, za wspaniałą atmosferę na spotkaniach serdecznie Wam dziękuję. Dziękuję również gospodarzom obiektów, w których odbywały się spotkania, za ich udostępnienie. Mojemu sztabowi serdecznie dziękuję za poświęcenie, zaangażowanie i cierpliwość do mnie. Wiem, że byłem ciężkim przypadkiem, ale wiecie też, jaki cel mi przyświeca i wiecie, że jestem szczery w swoich intencjach. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagali mi w kampanii. Specjalne podziękowania kieruję do mojej kochanej rodziny, bez wsparcia której nie byłoby możliwe przebycie przeze mnie i przez nas tak długiej drogi w tak krótkim czasie. Daliście z siebie wszystko i nigdy Wam tego nie zapomnę.

Wszystkim moim wyborcom i sympatykom dziękuję za już i proszę o jeszcze w niedzielę. Przed nami głosowanie. Apeluje do Mieszkańców MiG Wolbrom: idźcie w niedzielę do urn i zagłosujcie na mnie. Wiecie, że gramy naprawdę dużą grę, za cztery lata będzie za późno. Teraz albo nigdy. Bardzo Was proszę, zaufajcie mi, zaufajcie ludziom, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i teraz stoją za mną murem oraz wyborcom, którzy zaufali mi przed I turą i liczę, iż okażą to zaufanie ponownie w najbliższą niedzielę. Warto postawić na mnie, warto postawić na nas, warto postawić na Miasto i Gminę Wolbrom. Razem możemy wszystko.

Adam Zielnik